Kontakt

SUPRAMED S.C. 

Wojska Polskiego 33,
62-500 Konin

na terenie przychodni
MULTIMED

tel.: 605413605
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Gabinet czynny:
Pn-Czw: 8:00 - 18:00
Pt: 8:00 - 16:00

 

Ultrasonografia, czyli badanie USG jest metodą obrazowania narządów wewnętrznych za pomocą dźwięków o wysokiej częstotliwości (ultradźwięków). Fale dźwiękowe, które są wysyłane do wnętrza badanej części ciała, odbijają się od poszczególnych organów, a następnie są analizowane przez aparat ultrasonograficzny. Pozwala to na uwidocznienie badanych tkanek. Dzięki otrzymywaniu obrazów w czasie rzeczywistym możliwa jest nie tylko ocena struktury narządów, ale również ich czynności i ruchu.Podczas badania nie wykorzystuje się promieniowania rentgenowskiego. Jest to procedura bardzo bezpieczna. Podczas ponad 30 lat wykonywania diagnostycznej ultrasonografii nie wykazano jej szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka.
Nasza pracowania do badania wykorzystuje najwyższej klasy aparat ultrasonograficzny – klasa premium firmy GE Logiq S7.
Wskazania do badania:

  • dolegliwości ze strony stawów, mięśni, więzadeł i ścięgien, na tle urazów, choroby zwyrodnieniowej, stanu zapalnego, przeciążeń,
  • diagnostyka chorób na tle reumatologicznym,
  • diagnostyka nerwów obwodowych - np. w przypadku podejrzenia zespołu cieśni kanału nadgarstka lub zespołu rowka nerwu łokciowego,
  • podejrzenia torbieli i zmian guzowatych.


Przeciwwskazania:

  • rany w miejscu badania,
  • opatrunek gipsowy okręży (nie dotyczy to longet gipsowych i stabilizatorów, które można zdjąć do badania).


Przygotowanie do badania: badania USG nie wymagają specjalnego przygotowania.

W ramach pracowni wykonujemy USG diagnostyczne narządu ruchu,tj. USG stawu ramienno – łopatkowego, USG stawu łokciowego, USG nadgarstka, USG śródręcza i palców ręki, USG stawu biodrowego, USG stawu kolanowego, USG stawu skokowego, USG stopy. USG mięśni, ścięgien, więzadeł.

oraz 

USG jamy brzusznej, USG tarczycy, USG piersi, USG węzłów chłonnych.